Taze s.m.m.m ler şimdi ne olacak!!!!

Ynt: Taze s.m.m.m ler şimdi ne olacak!!!!

ateş34 ' Alıntı:
sedateroglu ' Alıntı:
Ben sakal bırakayım abi, zikir çeke çeke şişliden Çarşambaya kadar yürüyeyim. (Başka yerlere çekmeyelim lütfen) Sen de top sakal bırak, Atatürk rozetini tak Muhasebe Uzmanları Derneği senin, Çağdaş muhasebeciler derneği benim oralarda nutuk at. Olma mı ?

bende çarşaf giyer gelirim :D

Tamam ateş34, seni de dağıtıcı olarak işe aldık. Giyeceksin çarşafını, sırtlanacaksın bohçayı tahakkukları dağıtacaksın. Ama her kapıyı vurduğunda öncelikle mağdurummm ben, mağdur diyeceksin :)

bilader tanıdık belediye yok mu
sigara içilebilen kahvehane filan açalım.

çay may derken iyi para yaparız. hem mahallenin abileriyle de kanka oluruz. böylece çevremiz de genişler la

battibalikyangider ' Alıntı:
bilader tanıdık belediye yok mu
sigara içilebilen kahvehane filan açalım.

çay may derken iyi para yaparız. hem mahallenin abileriyle de kanka oluruz. böylece çevremiz de genişler la

Ondan sonra 70 lik yeni rakıyı alan gelsin büromuza :) Sen de mezeleri hazırlarsın ben de ortada çengilik yaparım o zaman :)

saçmalama kuzen

aşırı içki ve kumar düşkünlüğü mesleğin onuruyla bağdaşmayan şeylerden kovarlar bizi.

çay veririz, çengi olur, alaturaları sen manoları ben toplarım.

3 ay sonra jeepi kapıya çekeriz.

Battıbalıkyangider abi;

Reklam sloganımız hazır

M U H A S E B E bizim işimiz :)

Reklam sloganı değil o öyle söyleme.

misyon, vizyon, hakkında kısmı..

yine uçmuş burası :)

Arkadaşlar her şeyden önce aklınıza mukayyet olun ;D
O olmazsa hiç bir şey olmaz aman deyim ha ;D ;D

neslihanak ' Alıntı:
niye moraliniz sıfır benimkide inşaat firması ama yıllara sari inşaatta yapıyoruz.Prefabrik Üretimde.İthalat ihracat sınırlı ama az çok onlarıda gördük.Tevkifata tabi malları da gördük alış faturalarında kdv 2 beyannamesi gönderdik.Genel anlamda sedat arkadaşın söylediği herşeyi gördük.Çalışma alanı geniş bir fabrika muhasebe anlamında sizi geliştirir.Büroya gerek kalmaz.
Mevzuat takibine gelince internet yeterli oluyor.Birde iyi bir dergiden abonelik alırsanız onunda faydası olur.Bizim şirkete vergi sorunları diye bir dergi geliyor mesela.

özlem maliyet hesaplarınızı kim yapıyor sizin şirkette.Sırf 1 hafta gidip maliyet hesaplayıp fabrikalarda aylık 1500 tl alan adamlar var.Mesela maliyet konusunda kendini geliştirebilirsin.Mevzuatı takip etmek büyük bir olay değil.Alo maliyeyi okumak bile bir mevzuat takibidir.

Bence negatif olmayın Allah büyük.Herşey sizde biter.

Valla sıkılmamak elde degil Neslihan...

battibalikyangider ' Alıntı:
Sedat boşver onu bunu bilader,

bi minibus kiralicaz, tencere tava satan tipler yok mu onlar gibi..

her gün belli bir mahalde bırakıcaz satışçıları. biraz reklamdı rekabet yasağıydı filan öğreticez bunlara..

satışçılar genelde mümkünse bayan olsun. biliosun bizim ülkede bayan zehir satsa alacak kişi çok

1 haftaya 1000 mükellef yaparız.

Akıllı Mali Müşavir de bulmak zorlaşacak sanırım :)

Denetim A.Ş. nin yeni Genel Müdürü Benim :p

TTK Seminerlerine katılın arkadaşlar.
Toplaşın birşeyler yapın... İSMMMO da Ruhsat Törenine katılanlar Başkanımızı dinlemediniz mi :-D
Dağın öbür yanına geçecegiz biz :-D

Bilgisayarda dört sayfa açın. Birinci sayfaya yazın. Benim kuvvetli taraflarım
nelerdir?
Örneğin mevzuatı iyi biliyorum.
Muhasebeyi iyi biliyorum.
Girişkenim.
Sempatiğim.
Sosyal çevrem çok.
Arkadaşım çok.
Meselaasker arkadaşım.

Daha önce çalıştığım şirket yani bu müşteriler benden
kesin gitmez.
Özel dostluklarım var.

zayıf taraflarım;

Mevzuat bilmiyorum.
Muhasebeyle
ilgim çok az.
Çok çekingenim, içine kapanık bir insanım.
Sosyal çevrem
yok.
İletişim kuramıyorum.

Fırsatlar;
Avrupa Birliği giriş süreci.
KOBİ?lerin
yeni şekli.
bağımsız denetim alanı
Kayıt dışının azalması.
Vergi oranlarının
düşmesi.

Tehditler;

Derin bir ekonomik kriz

Yabancıların gelmesiyle büyük şirketlerin çoğalması

Piyasaya yeni giren MESLEK MENSUPLARI
Fiyatlardaki rekabet olabilir.

Dolayısıyla ne yapmanız lazım tehdidi? Fırsata dönüştürmeniz lazım. Zayıf
taraflarınızı azaltıp,güçlü yönlerinizi arttırmanız lazım!

arkadaşlar türmobdan yazı geldi 15 gün içinde ruhsatın hazırlanması için 1330 tl para istiyor.

illa almak zorundamıyız. ben 1 sene sonra alacam iptal ederlermi ruhsatı.

ben aradım hemen almak zorunda mıyım diye almak zorunda değilsiniz dedi.Yani belli bir süresi yok

Bana henüz TÜRMOB dan yazı gelmedi de. Sağolsun İSMMMO saman kağıdına aralarında olmamdan onur duyduklarını, sınavla meslek mensubu olmayı hep desteklediklerini, seminerlere, toplantılara katılmam gerektiğini v.s. yazmışlar.

sakalak ' Alıntı:
arkadaşlar türmobdan yazı geldi 15 gün içinde ruhsatın hazırlanması için 1330 tl para istiyor.

Verilen haklar geri alınamaz kanuna aykırı onların yapmak istedikleri bir an evvel paraları yatıralım kasaya para girsin

Belli Bir süre sonra söyle yazılar olursa; Analizi yaptık .Bilimsel davrandık ama sonuç alamadık ,gibi(!)
onlara yeni öneri;
Hemen popüler bir cemaate girmeye bakın(!). Burası Türkiye.. Doktora mezunu da olsan asgari ücretle iş bulamayabilirsin(!)
Cemaatin ölçme ve değerlendirme sınavını verirseniz.Bir de büyük üstad hocaefendi size el verirse 'olay tamamlanır'.
Yeni yetme küçük burjuvazı olarak etrafta salınırsınız...
Yok böyle birşey diyenlere zaten olay Kenyada geçiyor Türkiye 'de olmaz böyle şeyler diyelim..

sakalak ' Alıntı:

1330 tl ye karşılık odaya müracat anınd 580 tl daha ödüyosun :D pazartesi yatırcam ben

türmobdan sınavı kazandı yazısı geldi, evraklarımı tamamlamıştım. türmoba 1330+140 kaşe parası, ankara odasına 970 olmak üzere toplam 2.440.-tl ödemiş bulunuyorum ne diyeyim daha zınnık birşey alamazlar yahu. birde sicil numarası verdiler 2 ay sonra törenle ruhsatınızı veririz dediler çıktım arkama bile bakmadan kumrulardan yürüyerek uzaklaştım. ;D ;D ;D ;D

acaba ödemelerin tümü oda veznesine yapılabiliyormu?

siz halinize şükredin bizden istedikleri para 1330 tl hariç 1890 tl zehir zıkkım haram ne olursa olsun.Burunlarından gelsin inşallah