Yemek Bedeli

Üyelik
10 Nis 2014
Mesajlar
30
Konum
bursa
fason tekstil yapan birisi yanında sgklı çalışanı yok kendisi çalışıyor,işyerinde kendi yediği günlük yemek bedelini gider olarak aylık fatura kestirip gider kaydettirebilirmi?
 

Selin Gülgün

Katkı Sunan Üye
Üyelik
20 Ağu 2007
Mesajlar
209
Konum
ankara
neden gider yazılmıyor?

kişinin tekstil atelyesinde mutfak varmı? yoksa dışarıdan mı yemeği getirtip fatura alıyor?

yemek bedeli neden gider yazılmasın?
 
Üyelik
10 Nis 2014
Mesajlar
30
Konum
bursa
Evet mutfak varsa marketten gida alisverisi yapsa baska net fikri olan yada uygulamada Kim ne yapiyor lutfen paylasin.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,255
Konum
Manisa
İşçi için şartlar sağlanıyorsa gider ancak patron yemek yiyemez (temsil ağırlama hariç) yerse kanun gider olarak kabul etmez.
 

aşkınbulduk

Tanınmış Üye
Üyelik
20 Ara 2008
Mesajlar
2,376
Konum
istanbul
Teşebbüs sahibi ile eşinin ve çocuklarının işletmeden çektikleri paralar veya aynen aldıkları sair değerler (Aynen alınan değerler emsal bedeli ile değerlenerek teşebbüs sahibinin çektiklerine ilave olunur...

bu mu ?
 

nguroy

Tanınmış Üye
Üyelik
2 Haz 2005
Mesajlar
12,415
Konum
istanbul
Ismmo odası cevabıdır:

"
Soru
15.11.2011 11:16 (Üye) Soru : Kolay gelsin. İşletme sahiplerinin işyerinde yediği yemekler ile alınan elbiseleri gider yazılıp yazılamayacağı hakkında görüşünüz.

Cevap : Sayın Zurnacı, GVK 40.maddesi ve KVK 8.maddesinde indirilecek giderler tanımlanmıştır. Bunun dışında işletmenin faaliyet konusu ve ticari kazancın idame ettirilmesi ile ilgisi olmayan harcamalar Kanunen kabul edilmeyen giderlerdir. Danışma Birimi
 

Benzer konular

Üst