17 Mart Vergi Mevzuatı Sınavı Sonuçları Hakkında

arkadaslar ben 2 kez girdim bu sınava birincide 5ini verdim vergiyle maliyet muhasebesi kalmıstı, martta da onlara girdim fakat vergi hukukundan ilk girisimde gectiğimi sanmıstım 30 aldım ve cok sasırdım dogrusu nasıl notlama sistemleri var anlamıs degilim ama kasım sınavındaki sorular daha anlatımsal sorulardı marttaki sınavda ise sorular daha maddeseldi kabul edilmeen indirimler gibi maddeli yada kurumlar vergisi mukelleflerini sayınız gibi simdi benim dusuncem bu sınavdan gectiğimdir yani maddeleri sayıyorum diyorum tam puan alırım yada kanundan bakıyorum 10 maddenin 5ini yazdım o zaman 20 puansa 10 puan diyorum bu sekilde hesaplayınca gectiğimi varsayıyorum.benden daha cok bu sınava giren arkadaslarımın da fikrini almak istedim boyle maddeli sorularda kendi hesapladıgım puanı almam daha muhtemel gibi geliyor yanlısmı dusunuyorum.gunler yaklastıkca tekrar tekrar bakıyorum ama gecen sınavdaki basarısız tecrubem yuzunden rahatlayamıyorum.bide sizin fikrinizi alayım dedim tecrubesi olan yazarsa sevinirim.tekrar kalmak istemiyorum bu sıcakta kanun calısmak cok iğrenc olacak ama her zaman boyle beklediinin yarısını veriyolarsa yapcak bişey yok herrrrrkeezzzler gecmiştir işallahhh..allah o sıralara 1 defadan fazla kimseyi oturtmasın herkes bikerede versin rahatlasın stresi bitiriyo adamı cunku..

Ynt: 17 Mart Vergi Mevzuatı Sınavı Sonuçları Hakkında

ben de kasım ayında girdiğim vergi mevzuaatı sınavından geçtim. dediğiniz gibi anlatımsal olmasına rağmen 90 beklerken 64 aldım.daha önce de girdiğim denetim sınavı maddeliydi ve çok düşük beklerken 50 alıp geçmiştim. meslek hukuku sınavında kendimden o kadar emindim 100 bekliyordum 65 verdiler. hiç belli olmuyor.sanırım matematiksel sınavlar daha töleranslı oluyor anlatımsal olanlarda biraz acımasız olabiliyorlar. notlama sistemini çözmüş değilim.
Allah izin verirse benim tek maliyet muhasebesi sınavım kaldı. Sanırım açıklanmasına da az bir zaman kaldı. umarım geçeriz. Hayırlı sonuçlar dilerim.

Ynt: 17 Mart Vergi Mevzuatı Sınavı Sonuçları Hakkında

merhaba arkadaşlar bende sizinkilere benzer hikayeleri çok duydum.geçileceğinden kesin gözüyle bakılan sınavlardan kalan,geçemem diyenlerden geçen...sanırım bu sorunlar sınavın daha şeffaf hale getirilmesiyle aşılabilir.bakın osym nin bile sınavlarında sonuç açıklamadan sonra kaç soru iptal ediliyor.bunlardan bazıları daha ilk aşamada itirazen çoğu da idari yargıya başvuruyla iptal oluyor.eğer emin olduğunuz sınavlarınız varsa dava açmanız en doğrusu olacaktır böylece bu sınavın yapılmasındaki yöntemin değiştirilmesine önayak olabilirsiniz.aynı şey staja başlama sınavı için de geçerli bu sınavın cevapları yayınlanmıyor bile bu düpedüz kanunsuz bi uygulama