17 mart vergi sınav soruları ve cevapları

Ynt: 17 mart vergi sınav soruları ve cevapları

çok teşekkürler...:) vergiden bi aksilik olmaz ise geçtim:D:D:D son sorum doğru.ilk soruda 2 şıkkı doğru.vergi kesenlerinde ,mirasçıların sorumluluğu doğru ama bu kadar ayrıntılı yazmadım tabi cevapları bi aksilik olmaz ise 50-60 rahat alırım sanırım değilmi.yalnız denetimden emin değilim,meslektende ilk 3 soruyu yaptım.

:) senin adına çok sevindim inşallah hepsi iyi olur...

ben zaten tam bölünme kısmi bölünme hisse değişimi demiştim

hatta üçünü birden sorarlar diye düşünmüştüm...ama olsun :) yinede güzeldi...

vergi kesenlerin sorumluluğunu ise forumda bi arkadaş paylaşmıştı sağolsun...onuda öyle sıyırdık...:)

ama güzel bi sınavdı...

arkadaşlar ben çok arada kaldım..yardım edin lütfen!! ilk soruda aciz halinin tanımını yaptım sadece.. 2.sorudada yıne tanımını yaptım detayını açıklamadım..3.soruyu yapamadım.4.sorudada sadece sonuç olara 370 yazdım ama hıçbır acıklama yapmadım..sızce bana 50 gelır mı kı?? en alttada not düştüm tek dersım vergı mevzuatı kaldı yardımcı olun lutfen dıye bır ıbare koydum.:(( acaba bu ıbareden dolayıda puanımı kısarlarmıkı..sızce 50 alabılırmıyım kı..çok aradayım..:((

arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun bende malesef verginin son sorusunda işlem kısmında hata yapmışım iş yeri kirasını iş yeri olarak 17600/0,80=22000 olarak yazdım ama meskene sehven tekrar mesken diye 17600 yazmışım hesaplamam doğru ama yanlışlık yapınca sonuç değişti haliyle... buradan gidişten puan alabilir miyim? :-\

bence gidiş yoluna puan verirler...neticede okuyacak vatandaşlarda insan...hem klasik bir sınav psikolojisinde çok normal bi hata senin yaptığın...umarım sende bu dersi verir ve bu sıkıntılardan bi an önce kurtulursun...

inşallah dediğiniz gibi olur. son dersim. tamamen kağıdı okuyanın insafına kalmış durum.

merhaba,
bugünkü snv hakkında yorumlarınız nelerdir?

17 mart sınavı benim çok şükür iyi geçti...bi tek korktuğum finansal var oda muallak...

vergi den bende hem ozan hocanın kitabını kullandım hemde kursuna katıldım...Allah razı olsun söylediği bi kaç yerden özellikle soruları yakaladım...

tüm mali müşavirler adayı arkadaşlara selamlar artık bende mali müşavir olacağım herhalde kısmetse...:))

darısı diğer bütün arkadaşlara....