Çalışma Belgesi Vergi Matrahı

İyi günler dilerim,
Hatalı yere konuyu açtıysam özür dilerim
Makine mühendisiyim, 2003 yılından bu yana bir kaç firmada çalıştım ve ayrıldım
Uzun süredir aile firmamızda çalışmaya devam ediyorum
Ağabeylerim ile ortak limited şirketi olarak işimize devam ediyoruz (Babam emekli olurken devretmişti)
Bir özel üniversite de öğretim görevlisi ilanına başvuru yaptım ve kabul edildim
İstedikleri belgeler arasında "önceki iş yerinden çalışma belgesi" ve "önceki iş yerinden vergi matrahı ve ödenen vergisi"
olmak üzere iki tane belge var
Şu anda kendi iş yerimizde çalışıyor, iş yeri sahibi olarak gözüktüğüm için ilgili belgeleri nasıl temin edebilirim?
Hatırladığım kadarıyla büyük ağabeyim firma da imza yetkili olarak (müdür) gözüküyor, bu yüzden üniversitede
çalışmama engel değil diye düşünüyorum

Bu konuda bilgisi, tecrübesi olan varsa ve yardımcı olursa memnun olurum

Siz üniversitede çalışabilirsiniz sorun değil. Ancak vergi matrahı yazısı vermenize gerek yok. Çünkü sigortalı bir yerde çalışmıyorsunuz kendi işyerinizde bağkurlu olarak çalışıyorsunuz. Dolayısı ile bordrolu bir çalışan olmadığınızdan vergi matrahınız yok. Çalışma belgesinede gerek yok aslında ama en son çıktığınız işyerinden almanız gerekiyor eğer illa istiyorsa üniversite. Ama dediğim gibi vergi matrahına gerek yok durumu açıklarsınız kendi işyerimde çalışıyorum diye.