fonradar

İşgöremezlik Belgesinin Bildirim Süreci Hakkındaki Tebliğ.!

Merhaba
Arkadaşlar, vizite sistemine giridğimizde bazen şöyle bir uyarı veriyor hani
"Sigortalinin Son 3 Aylik Kazanci Henuz Goruntulenemiyor, Hesap Fisinden Son Ay Kazanci Giriniz!"

personel 10.12.2017 işbaşı yapıyor. hesap fişi oluştururken kasım ve aralık ayı gözüküyor, kasım 27 gün ama aralık için gün sayısı 20 gün mü acaba yazılacak

Sigorta başlangıç tarihi 10/12/2017 ise kasım gözükmez/yazılmaz, 10/11/2017 ise kasım günü 27 olamaz.

Aralık için gün sayısını 20 gün nasıl yazacaksınız.Bugün ayın 11'i. Bildiğim kadarıyla hesap fişlerinde,hesap fişini oluşturduğunuz güne kadar olan ve henüz aylık bildirge verilmeyen günleri yazabiliyoruz..Günü gelmeyenleri yazamıyoruz diye biliyorum.Yani bugün hesap fişi oluştururken aralık ayı için en fazla 10 veya 11 gün olarak giriş yapabiliyoruz.

Merhaba,
çok özür eksik bilgi vermişim.. personele ait iki rapor var
sistemde şöyle görünüyor tarihleri raporların;
Rapor Başlama TarihiIşbaşı/Kontrol Tarihi
27-11-2017 02-12-2017
05-12/2017 10-12-2017

O zaman şöyle bir bilgi vereyim.
Kasım başlangıç tarihli raporu 23 Aralığa kadar onaylama süreniz var veya bildirge verilinceye kadar.Bildirge verilmeksizin onaylamak istiyorsanız;Kasım ayı hesap fişini 26 gün üzerinden;
Aralık tarihli raporları ise hesap fişinde spek tutarına sıfır yazarak onaylayabilirsiniz.
Değişmediyse durum böyle.

Merhabalar

Çok saolun sizin sayenizde buldum ama bu direk vizite de sistemini açtı zaten raporları biz onaylıyoruz oradan da onay kağıdını alıyoruz özlük dosyasına koyuyoruz.

Merhabalar

Çok saolun sizin sayenizde buldum ama bu direk vizite de sistemini açtı zaten raporları biz onaylıyoruz oradan da onay kağıdını alıyoruz özlük dosyasına koyuyoruz.Bunun neresinde bileceksin ki??????

Merhaba;

Ben sizin gönderdiniz sayfaya girdim (vizite sayfası) RAPOR sisteme düşüyor biz onaylıyoruz zaten oradan personellerimizi burada nereden bildireceğiz ki zaten biz onaylarken şu tarihden şu tarihe kadar raporlu diyoruz.Onay kağıdını alıyoruz.

Merhaba
Sorunuz,bildirim girişlerinin nereden yapılmasıyla ilgiliydi.Yerini görmüş oldunuz.
Personelleri bildirme olayını maalesef yine anlayamadım.Raporu buradan onaylıyorsunuz,prim hizmet beyannamesinde de beyan ediyorsunuz.Bildirgeyi ve raporu onaylayınca,personele git müracaat et paranı al diyorsunuz.
Buraya kadar tamam.Şimdi sorun nerede? O kısmı çözemedim.

Arkadaşlar, bir çalışanın 12/02/2018-05/03/2018 tarihli analık izni raporunu onaylamak istediğimde, sistemde rapor bitiş tarihi olarak 0001/01/01 yazıyor. Bu durumda
"Sectiginiz Tarih, Rapor Bitis Tarihinden Sonra Olamaz!" uyarısı veriyor ve raporu onaylayamıyorum, ne yapmalıyım?

Eğer onaylamaya çalıştığınız rapor doğum öncesi rapor ise doğum olmadan onay veremiyorsunuz ona.

Ya da 3 hafta kalana kadar çalışabilir raporu da olabilir o. Eğer oysa onay verilmiyor zaten ona bilgi olarak duruyor sadece sistemde. Raporun ne olduğunu tam olarak anlayalım önce bence.

sn. Rietveld rapor 37 hafta gebelik raporu, henüz doğum olmadı. Rapor onaylama süresini kaçırmaktan korkuyorum,

Tamam o zaman o son 3 hafta kalana kadar çalışabilir raporudur. Onu onaylamanıza gerek yok. Doğum öncesi istirahat başlangıcı için ayrıca rapor verilecek.

Rapor detayına bakarsanız analık çalışır yazması lazım açıklamasında. Analık doğum öncesi yazmaz.

Arkadaşlar doğum gerçekleşmiş,
sistemde 2 rapor görünüyor:
1. 6/3/18 -....................... Rapor başlangıç tarihi:08/01/2018 rapor bitiş tarihi:06/03/2018
2. 7/3/18 -....................... Rapor başlangıç tarihi:09/03/2018 rapor bitiş tarihi:05/06/2018
şeklinde. ben buna bir anlam veremedim. ilk rapor 06/03 ten kendi yazacağımız tarihe kadar, ama bitiş tarihi 06/03/2018?

6 martta doğum olmuş sanırım. Önce 6 marta kadar olan doğum öncesi rapor onaylanacak. Sonra 7 marttan 5 hazirana kadar onay verilecek.

Doğumdan önce 3 hafta doğum izni kullanmış. Kalan 13 haftayı da doğum sonrasına yazmışlar.

merhaba,

ofiste çalışan personelimiz 15 günlük rapor almış. Ancak iş yerine gelerek çalışmak istiyor. Bu durumda biz onun ücretini ve sgk sını tam yatıracağız. İş göremezlik belgesini "çalıştı" olarak işaretlersek bizim açımızdan sıkıntı yaratır mı?