Muhtasar Beyannameye Eklenen Yeni Değişiklik Hakkında

Muhtasar beyannamesindeki yeni uygulamada yer alan
"İşyeri Bilgileri" kısmındaki;
İŞYERİ KODU ve İŞYERİ ADI kısımlarına ne yazılmalıdır
ayrıca
"İşyeri ÇaLışan SGK Bilgileri" kısmındaki;
İŞYERİ KODU kısmına hangi kodu yazmalıyız
Teşekkürler

Muhtasar beyannamesindeki yeni uygulamada yer alan
"İşyeri Bilgileri" kısmındaki;
İŞYERİ KODU ve İŞYERİ ADI kısımlarına ne yazılmalıdır
ayrıca
"İşyeri ÇaLışan SGK Bilgileri" kısmındaki;
İŞYERİ KODU kısmına hangi kodu yazmalıyız
Teşekkürler
İş yeri bilgilerine ait kısımda verilen kod, sgk bilgileri kısmında otomatik olarak çıkıyor. Tek iş yeri ise iş yeri adına merkez yazacaksınız.

Teşekkür ederim.. Aradım ama başka yeri aramam gerekiyormuş.
Bir de İnternet vergi dairesindeki sorgulamalarda geçen sene girdiğimiz mükellef bildirimleri verileri gördüğü için işyeri kodlarında yeni mükellefsiz şube açıldı ( daha doğrusu yeni SGK numaralarımız var ) bunlara ben yeni kodlar eklemiştim ama İşyeri kod bilgileri geçersiz diye uyarı geldi? Ne yapmalıyım bilginiz var mı? Sağ olsunlar 444 0 435 numaradan sırayla gidelim diye bu soruma cevap vermediler...

benim depo olarak kullandığım adres sorgulamada çıkmadı, daha önce kapattığımız şubeler hala faal gözüküyor,
nasıl çıkacaz bu işin içinden

Huzur hakkı ödemesi yapılan yönetim kurulu üyeleri de İşyeri Çalışan SGK Bilgileri bölümünde bildirilecek midir?

merhaba üstadlar...merkez işyerimizde işçimiz yok dolayısıyla sgk numaramızda yok fakat mükekellefiyetsiz şubede sgk çalışanımız var.şimdi beyannameyi kaydetmek istedim fakat ' merkez işyeri türü bir defa seçilmelidir diyor.'ben bunu da mı yazmak zorundayım.

Evet Sgk muaf olarak girilecek.
Huzur hakkı ödemesi yapılan yönetim kurulu üyelerini SGK işyeri dosyalarında değil ayrı bir alanda takip etmekteyiz.
Muhtasar Beyanname vergi bildirimi ekranında SGK muaf olarak girdikten sonra
ekler bölümünde doldurulan İşyeri Çalışan SGK Bilgileri bölümünde de huzur hakkı alan yönetim kurulu üyelerini bildirmeye gerek varmıdır?

Huzur hakkı ödemesi yapılan yönetim kurulu üyelerini SGK işyeri dosyalarında değil ayrı bir alanda takip etmekteyiz.
Muhtasar Beyanname vergi bildirimi ekranında SGK muaf olarak girdikten sonra
ekler bölümünde doldurulan İşyeri Çalışan SGK Bilgileri bölümünde de huzur hakkı alan yönetim kurulu üyelerini bildirmeye gerek varmıdır?

Huzur hakkı kimlere ödenir açıklarmısınız?

aynı işyerinin aynı adresinde 2 farklı ssk sicil nolu dosyalar(imalat ve idari personel) var işçi sayı bilgilerini ayrı ayrı yazıyoruz degilmi?
bi firmamda da ekler kısmında toplam 56 vergi bildiriminde ki yerde 55 kişi gösteriyor?

Son düzenleme:
İşyeri çalışan SGK bilgilerine ;

Matrah ve vergi bildiriminde ödemelerin tür kodlarında kod 13 15 (tazminatlar) 14 (huzur hakkı) seçildiyse bu kişiler SGK Muafa Kod

yazılacak şeklinde paylaşım yapılmış.

Huzur hakkı verdiğim kişi şirketin ortağı SGK muaf kısmında çalışanım olmayan kişiyi neden yazacağız.

net bir bilgi elde eden var mı ?

muhtasar beyannamenin ilgili kısmının başlığı zaten İşyeri çalışan SGK bilgileri diye yazılmış .

çalışanım değil yazamam şirket ortağını.

diye düşünüyorum .

başlık ödemelere ilişkin dese tamam ama İşyeri çalışan SGK bilgileri diyor ?

teşekkürler

Arkadaşlar Huzur hakkı ortağa iş yerinde çalıştığı için ödemiyormusunuz. Neden konuyu sığ düşünüp o patron çalışan değil yazılmaz diyosunuz anlam veremedim.

Muhtasarda Çalışan personel, Çalışan patron ayrımı mı yapacağız şimdi?