süresi dolan imza sirkülerinin yenilenmesi...

NEŞE79

Katkı Sunan Üye
İmza sirkülerinin süresi temmuz ayında bitmektedir...Yenileme işlemleri nasıl yapılıyor...Yönetim kurulu başkan ve üyeleri 3 yıl süre ile seçilmiş...Noterden yeni imza sirküsü çıkarmamız gerekiyor..Daha önce böyle bir işlem yapmadım..Ne yapmam lazım..Yardımcı olursanız sevirim....

Ynt: süresi dolan imza sirkülerinin yenilenmesi...

Anonim Şirket mi Yoksa Limited Şirket mi Neşe Hn ?

Selamlar.
temmuzda yeniden yönetim kurulu seçeceksiniz,görev ve yetkileri atayacaksınız..Genel kurul veya olağanüstü genel kurul yapmalısınız.Sanayi bakanlığından işlemlerle ilgili hazırlık aşaması bilgilerini alabilirsiniz.
Saygılar.

şirketin statüsü ltd. mi? a.ş. mi? kooperatif mi?

yönetim kurulu başkan ve üyeleri deyiminizden A.Ş. olduğunu varsayarsak;

A.Ş.lerde İmza Yetkisi için Genel Kurul yapılır, Yönetim Kurulu seçilir ve İmza Yetkilisi tayin edilir ondan sonra Ticaret Siciline evraklar verilerek imza beyannamesinin ardından noterde asıl imza sirküleri çıkarılır.

yönetim kurulu başkan ve üyeleri seçimi yapılırken, genel kurulda imza yetkisi kararı da alınmalıydı.

Aş de Yöentim Kurulu süresi bitiyorsa hemen genel kurul yapıp yeni yönetim kurulu seçmelisiniz.
Daha sonra seçilen yönteim kurulu toplantı yapıp görev dağılımı yapacak ve imza yetkilerini belirleyecektir.
Bu karar tescil edildikten sonra yeni imza sirküleri noterden hazırlanacaktır.

Şirket A.Ş. tir...Cevaplarınız için teşekkürler....