Tazminat ve İhbarsız Çıkış Verilmesi

merhaba arkadaşlar işyerimizdeki işçimiz üç işgünü üstüste işe gelmediğinden tutanak tutup tazminatsız ve ihbarsız çıkışını yapacağız benim sorum Bölge çalışma EK: 2 ve SSK aylık bidirgedeki işten şıkış konu ne olmalı İVEDİ cevap bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Tazminat ve İhbarsız Çıkış Verilmesi

4857 sayılı iş kanunun 25.maddesinin II.bendi g fıkrası uyarınca çıkşmişlemlerini yapabilirsiniz..

Ancak çıkışın verilmesi için öncelikle çalışana bir ihtar gönderilmesi ve bu ihtarda belirtilen süre içinde geri dönüş-savunma yapılmaması durumunda çıkışın yapılması,bu süreye kadar çalışılmayan günlerin bildirilmesi sizin için hayırlı olacaktır.

Biz bir işçimize işe 3 gün mazeretsiz gelmemesi vesilesiyle adresine gönderdiğimiz bir yazıyla bildirim yaptık 3 gün içinde savunma vermemesi halinde iş akdinin feshedileceğini bildirdik. Herhangi bir cevap gelmedi. Benim merak ettiğim ayın 2 sinden itibaren gelmeyen bu işçinin çıkış günü ssk ya 2 si olarak mı bildirilecek.

Verdiğiniz 3 günlük sürenin bitiminden sonra çıkışı vereceksiniz.Devamsızlığın başladığı günden çıkışın yapıldığı güne kadar olan sürede çalışılmamış göstereceksiniz.
Sebep olarak da iş kanunu madde 25 II/g diyeceksiniz.