Bağkur İşe Giriş Çıkış Bildirgelerine Dikkat Edin!

yalnız bu kişi 2006 dan itibaren 4a lı olarak çalışıyor 2011 de çalıştığı şirkete ortak oluyor...

Ssk'da kalabilmesi için 01.10.2008'den önce ortak olmalıydı. Bağkur'a geçişini yapmalısınız.

merhabalar..bu 4b bağkur tescil duyurusu sgk nın kendi sitesinde bulunmuyor...6552 sayılı yasanın içinde varmı ben bulamadım..biz izmirliler de belgelerin 11/12/2014 tarihine kadar verilmesi avantajından yararlanabiliyormuz...170 aradım kendileri buna net cevap veremediler..izmir sgk ve tüm müdürlüklerin telefonları maşallah allah emanet olmuşşş.

merhabalar..bu 4b bağkur tescil duyurusu sgk nın kendi sitesinde bulunmuyor...6552 sayılı yasanın içinde varmı ben bulamadım..biz izmirliler de belgelerin 11/12/2014 tarihine kadar verilmesi avantajından yararlanabiliyormuz...170 aradım kendileri buna net cevap veremediler..izmir sgk ve tüm müdürlüklerin telefonları maşallah allah emanet olmuşşş.

Şehir olarak ayrım yok. Türkiye genelinde geçerli bu kanun.

4/A'dan çıkış verip, 4/b açılışını yaptırıp, 4/a primlerinin 4/b borçlarına aktarılması için mahsup dilekçesi verilmesi gerekiyor.

Sayın Zindan bununla ilgili geçenlerde bu işlemi yapmaya çalıştık, bu konu ile ilgili sanırım 2014-23 genelge yayınlamıştı sgk aktarma işlemlerinin nasıl yapılacağında dair fakat maalesef görüştüğümüz memur konu hakkında haberi yok herhaldeki öyle şey olmaz 4/a yatan primleri baki kalır 4/b girişini bugün itibari ile yaparız diyor...?

ya gene birşey çıktı ortaya nedir ne değildir nasıl olacak bir sürü soru işaretleri kafamızda . geçmişten bugüne tüm ticaret sicil gazetelerini döktüm masama başladım hepsinden not almaya şu tarihte bu ortaklar sonra şu tarihte şu kişiye devrolmuş önce bunları not edip sonra giriş çıkış bildirgelerini hazırlamayı düşünoyurm bakalım ne olacak SGK alacak mı memur ne diyecek hepsi kısmet yani. Belkide İsmmmo nun yazdığı dilekçe kabul edilir sadece son durumu isterler. Bekleyip , göreceğiz.

merhaba,

Önceki gün SGM ye gittim, bağkur tescil deki şef, Tüm sicil gazetesi dökümleri bir araya getirip tek bir dilekçe ekinde verilebileceğini söyledi.

ya gene birşey çıktı ortaya nedir ne değildir nasıl olacak bir sürü soru işaretleri kafamızda . geçmişten bugüne tüm ticaret sicil gazetelerini döktüm masama başladım hepsinden not almaya şu tarihte bu ortaklar sonra şu tarihte şu kişiye devrolmuş önce bunları not edip sonra giriş çıkış bildirgelerini hazırlamayı düşünoyurm bakalım ne olacak SGK alacak mı memur ne diyecek hepsi kısmet yani. Belkide İsmmmo nun yazdığı dilekçe kabul edilir sadece son durumu isterler. Bekleyip , göreceğiz.

Şirket Ortaklarının Bildirimi Hk

6552 sayılı yasa gereği şirket ortakların giriş ve çıkış bildirgelerinin 11.12.2014 tarihine kadar verilmesi durumunda idp terkin edilecektir.

geriye doğru dönük hangi tarih baz alınacaktır. 01.10.2008 mi yoksa 1980-90 yıllarına ait şirket ortaklığın giriş çıkış bildirimi de yapılacak mı ?

öyle olursa daha kolay çünkü tek şirket yokki ama işte biliyorsunuz ki SGK dan SGK ya uygulamalar memurlar farklılık gösterebiliyor bizim SGK nasıl ister bi görüşmek gerekiyor fakat telefonlarıda açmıyorlar gitmek gerek artık.

Sayın, Rmuhasebe işe giriş-çıkış bildirgeleri bu konu üzerine her zaman kullanmakta olduğumuz matbu formumu kullanıyorsunuz yoksa SGK dan alınacak ayrı bir form verildiğini duydum.

öyle olursa daha kolay çünkü tek şirket yokki ama işte biliyorsunuz ki SGK dan SGK ya uygulamalar memurlar farklılık gösterebiliyor bizim SGK nasıl ister bi görüşmek gerekiyor fakat telefonlarıda açmıyorlar gitmek gerek artık.

Gitmekle çözülse; 4/b ye tescil bölümüne ulaşmak için metrelerce sırayı arşınlamak lazım, memur desen insan kalabalığından görünmüyor bile....

Valla gazamız mübarek olsun arkadaşlar çırpınıp duruyoruz, kendi kendimize yorumlayıp fikir alış verişi yaparak bi şekilde birşeyler hazırlamak derdindeyiz. Ağlanacak halimiz var ki ne yazık yani...

sn URUM79 ;
araştırdım bende dediğiniz gibi acaba başka bir form mu diye araştırmalarımın sonucunda normal sitedeki matbu işe giriş bildirgesi diye karar kıldım ama :) ne derece doğrudur bakıcaz. şimdilik o şekilde hazırlıyorum.

Bugün Sgk'ya gittiğimde sordum, ayrıca hazırlanmış bir dilekçe yok, normal giriş bildirge formunu kullanın diyorlar?

Bizim bir anonim şirkette değişiklik oldu.1 yönetim kurulu üyesi çıktı yerine 1 yönetim kurulu üyesi girdi.SGK benden sadece 1479 sayılı bağkur sigortalılık belgelerini ticaret ve sanayi odasına onaylatmamı ve değişiklikle ilgili ticaret sicil gazetesini bir dilekçe ile vermemi söyledi.Giriş çıkış bildirgesi doldurtmadı.

Şimdi bağlı bulunduğumuz ssk yı aradım . kuruluştan bugüne kadar tüm ortaklık değişiklikleri için giriş çıkış bildirgelerini ekinde ticaret sicil gazetesi ile getireceksiniz dedi. unvan değişiklikleri var bazı şirketlerde o andaki unvanları mı yazacağız yoksa şu anki güncel unvanları mı yazacağız dedim bildirgelerin alt kısmına o tarihteki unvanlar olacak dedi. :-( ağlamak istiyorum . hayır birde şimdi bunları hazırlayacağım birde ismmmo nun itirazını dikkate alırlarsa son durumu derlerse de boşa uğraşmış emek - zaman harcamış olacağız .