Bir işçinin ssk prim masrafı

meraba arkadaşlar

dışardan emekli olmak için ,bir işverenin yanında ssk lı olmak isteyen birisi işverene ssk sını cepten ödeyecektir

bunun işverne masrafı ne kadar olur stopajıyla beraber ve bunu nasıl hesaplıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

herkese iyi çalışmalar

Ynt: bir işçinin ssk prim masrafı

Sevgili Formdaşım

Bunu hesaplamak gayet kolay İş yerinin tehlike derecesine göre İşçi ve İşveren SGK primleri bunun yanında işsizlik Primleri GV.ve Damga Vergisiyle beraber Bordroda gösterilecek Brüt ücrete göre değişir.Örneğin kişi asgari ücretten gösterilirse farklı asgari ücretin üzerinde gösterilirse farklı.Ayrıca birde asgari ücretin 6 ayda bir arttığını düşünürsek rakam değişik çıkar.

Hesaplamayı yapmıyorum.Hem seni korumak, hemde mesleğe saygımdan dolayı ,Çünkü bu hiçde yasal bir durum değil
Diyeceksin ki tek doğru senmisin ? Olsun benim gibi bir iki kişi daha böyle tutum takınırsa belki bir şeyler yoluna girer.

Asıl önemli olan konu şu : Bu adam bu işyerinde değil iken başka bir yerde iş kazası geçirirse işveren ne yapar ? Diyelim ki ilerde olduda bu kişi ben çalıştım ama hiç maaş almadım derse işveren ne yapar ? Yada adam tazminat isterse ne olur ?

Yukardakiler gibi yüzlerce soru daha önemlisi sende bu konuda sorumlu olur.Vicdanen bu sorumluluğun altında kalırsın.
Onun için bana sorarsan boş ver.Böyle bir işe girme akılda verme

Ynt: Bir işçinin ssk prim masrafı

Merhaba ;

Sn Ferhat'a kesinlikle katılıyorum.

Sevgili meslekdaşlar bu tür olaylara lütfen sıcak bakmayınız, oluruna gitmeyiniz. Sonradan altından kalkamayacağınız durumlarla karşılaşabilirisiniz.

Bence en önemlisi de vicdanen sorumluluktur.